FAQ     Szukaj    Użytkownicy    Grupy   Statystyki     Rejestracja    Zaloguj     Album     Download
Nasze strony www: megane.com.pl Reklama: Oryginalne części do Renault w iParts.pl

Kontakt z administracją

Poprzedni temat «» Następny temat
Testował ktoś BIO Diesla w Masterze
Autor Wiadomość
thomas 

Auto: Master
Silnik: 2,5 DCi
Wysłany: 2011-04-10, 16:33   Testował ktoś BIO Diesla w Masterze

witam, testował ktoś może BIO Diesla w Masterze z silnikiem 2.5DCI ?
ma ktoś doświadczenie w tej materii czy to bedzie smigało

REKLAMA

Przebieg (odsłon): miliony
Silnik: google
Auto: Chrysler
Status: Online

Tomik 
Mod Team

Auto: GRAND SCENIC II ph I /SAXO II/Suzuki Burgman
Silnik: 1,9 dci / 1.1 i / 400
Wysłany: 2011-04-10, 17:35   

Kiedyś rozmawiałem w salonie Renaulta na ten temat i odradzono mi na tym jeździć ale wiadomo, że jest to decyzja każdego użytkownika. Ja osobiście pojechałem na Bliską i zapytałem wprost" Jeśli będę tankował na waszej stacji bio-diesla przez 30 dni(zafakturowane zakupy)i podczas tych dni ulegną uszkodzeniu wtryski lub coś z układu paliwowego, oczywiście po opinii rzeczoznawcy ,że to wina paliwa to sieć stacji zwróci mi koszty naprawy ? " Na to kierownik stacji się ośmiał i stwierdził bym lepiej tego do baku nie lał bo tak na prawdę to mało kto na tym jeździ a jeśli już to tylko stare diesle typu td i d .

figop 

Auto: RENAULT MASTER
Silnik: 2,5dCI 120
Wysłany: 2011-07-28, 21:45   

witam.

w silnikach typu dCi czy CDI nie wolno stosowac bio paliwa. bio paliwo jest bardzo gęstym paliwem. nadaje sie jedynie do starszych silników typu D, TD. no stary golf czy jakaś astra. ja np leje bio do opla omegi 2,5TD. jest to silnik taki jak w BMW 2.5 TDS i tym silnikom nic sie nie stanie a raczej pompom paliwowym. natomiast silniki dCi nie są przystosowane na taki olej. gdzieś miałem artyków na temat bio paliwa. gdy znajdę moge go zamieścić. np w mercedesie A klasie mojej żonie polecono bio paliwko. po zalaniu dosłownie po 2 dniach doszło do uszkodzenia pompy, silnik1,7 DCI. naszczescie ten co to polecił pokrył koszta napraw. :lol:

roberto349 

Auto: Renault
Silnik: Master
Wysłany: 2011-07-31, 07:02   

Niestety znam ludzi którzy za wszelką cenę chcą oszczędzić parę groszy na bio paliwie i za jakieś parę tysięcy kilometrów siadają wtryski i pompy . Trzeba sobie dobrze policzyć czy opłaca się tankować paliwo 80 groszy tańsze i zaoszczędzić kilkaset zł. ab póżniej remontować silnik za kilka tysięcy. Pozdrawiam

WALEK 

Auto: Renault Laguna
Silnik: 2.0 16V
Wysłany: 2011-08-02, 01:04   

Bio-Paliwo stanowczo nie mówie z doświadczenia nie nadaje się do nowych silników wysokoprężnych, to tak jak zatankować olej opałowy heh pozdrawiam.

krzall 

Auto: C5
Silnik: 2,0 HDI
Wysłany: 2012-02-24, 18:08   

WALEK napisał/a:
Bio-Paliwo stanowczo nie mówie z doświadczenia nie nadaje się do nowych silników wysokoprężnych, to tak jak zatankować olej opałowy heh pozdrawiam.

Witam
już lepiej opałowy zatankować ;). Zaoszczędzisz na bio około 10-15 groszy ( nawet może dopłacisz bo znam cenę wyższą niż diesel) ale dodatkowo jeszcze więcej go spalisz. Bez sensu. Lej dieselka i śmigaj.
Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu