FAQ     Szukaj    Użytkownicy    Grupy   Statystyki     Rejestracja    Zaloguj     Album     Download
Nasze strony www: megane.com.pl Reklama: Oryginalne części do Renault w iParts.pl

Kontakt z administracją

Poprzedni temat «» Następny temat
Megane Cabrio - pytania ogólne
Autor Wiadomość
JFO 

Auto: planowany Megane Cabrio
Silnik: 1,4
Wysłany: 2013-10-10, 09:23   Megane Cabrio - pytania ogólne

W sumie to sama (jako świeża na forum) nie wiem od czego zacząć. Ale od początku. Zawsze marzyłam o samochodzie typu cabrio. Obecnie przyszedł czas na spełnienie marzeń. Mam możliwość zakupu Megane w tej wersji z małym silniczkiem czyli 1.4 Z tego co mogłam sie zorientować, to samochód jest w niezłym stanie technicznym (był ze mną go oglądać mechanik). Owszem, jest po stłuczce, ale bardzo delikatnej (do wymiany lampa, zderzak i nic więcej). Główny problem stanowi jego stan wizualny. Lakier zmatowiony, jak po nieudolnym polerowaniu papierem ściernym, liczne ryski, gdzie nie gdzie pojawia się "ruda". Totalna katastrofa to dach, a właściwie jego brak - zostały strzępy. Auto jest przykryte obecnie folią, ale i tak dostały ostro przez to i siedzenia i tapicerka. Natomiast co mnie zdziwiło pozytywnie, wszelka elektryka działa. I teraz pytania. Warto się pchać w coś takiego. Dysponuję określonym budżetem i ojciec w przypadku samochodów wpoił mi jedną swoją zasadę, lepiej kupić troszkę starszy i nie picowany, wiedząc co go może boleć i samemu naprawić, niż kupić "idealny" z wyglądu, który rozsypie sie po tygodniu i dopiero pokarze co go faktycznie boli. Z tego względu na zakup samego samochodu nie chcę wydać więcej jak 50 % kwoty ogólnie przeznaczonej na niego kwoty. Reszta ma stanowić bazę na ewentualne naprawy i poprawki, których przy tym roczniku nie uniknę. A teraz konkretne pytania. Do zrobienia cały dach. Mam gościa (złota rączka), który bawi się takimi rzeczami. Widziałam audi po jego "ręce" i nie wiem czy daszek nie był lepszy od oryginału (oceniał ojciec). Za daszek krzyknął mi 800-1000 bez materiału (nie wiem czy to dużo, czy tanio). Szybę na tył znalazłam na http://www.szybycabrio.pl za 199zł (co o nich myślicie, dobra cena, sprawdzają się?) Nie wiem co będzie z siedzeniami, prawdopodobnie do wymiany lub obicia (tu nie znam kosztu, nie wiem czy szukać używanych, czy nie). Tapicerkę pewnie doczyszczę, najważniejsze, że nie ma żadnych połamań i pęknięć. Z mechaniką, nie mam problemów, zaufany warsztat, w którym naprawiają samochody praktycznie całej rodziny.Wiadomo, że czeka mnie pełen przegląd, wymiana płynów itd. Blacharz i lakiernik wstępnie określił (na podstawie fotki), że po znajomości z lakierem (całym) powinnam zamknąć się w 2000zł Praktycznie z grubsza byłoby to wszystko. Tak jak napisałam w "głównym" pytaniu (poboczne umieściłam w nawiasach), warto się w to pchać? Ponadto na co muszę zwrócić uwagę w przypadku eksploatacji tego samochodu (chodzi mi o to jakie ma największe bolączki) Bo to, że mechanicznie jest OK, dokonam drobnych ewentualnie napraw dzisiaj, to nie oznacza, ze pół roku wszystko zacznie się sypać, na zasadzie, że ten model tak ma. I chyba jeszcze jedna ważna sprawa. Przebieg i to w miarę udokumentowany (wpisy kończą się na 2011 roku) 230.000 km (nie przypuszczam, żeby przez dwa lata od ostatniego wpisu było nakręcone nie wiem ile, licząc że wpis jest na 193.000). Co o tym sądzicie? A... będzie to mój drugi pojazd, więc też nie będzie tak eksploatowany jak podstawowy.

REKLAMA

Przebieg (odsłon): miliony
Silnik: google
Auto: Chrysler
Status: Online

Odpowiedz do tematu