FAQ     Szukaj    Użytkownicy    Grupy   Statystyki     Rejestracja    Zaloguj     Album     Download
Nasze strony www: megane.com.pl, www.renaultforum.pl, www.mechatronika.eu, www.ruzam.pl, Reklama: Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Kontakt z administracją

Poprzedni temat «» Następny temat
Renault Grand Scenic 2007
Autor Wiadomość
kitano 

Auto: Grand Scenic
Silnik: 1,9 DCI
Wysłany: 2015-08-23, 14:46   Renault Grand Scenic 2007

Witam i za razem pozdrawiam wszystkich :)

Mam problem z radiem w aucie, jak w temacie i bardzo proszę o pomoc. Mianowicie problem jest taki. W większości tego co udało mi się znaleźć w internecie, wszyscy opisują umiejscowienie tunera radiowego z tyłu auta, pod tapicerką.
Ja mam wersję z GPS, wyświetlaczem, zmieniarką i dwa z tych elementów zamontowane są pod siedzeniem pasażera (tuner radiowy i GPS z płytą z mapami). Niedawno udało mi się dostać do tego zestawu, wymontować tuner. Powodem była zbyt słaba jakość dźwięku, tak jak by nie była podłączona antena. Jednak okazało się, że była. Podłączyłem wzmacniacz antenowy co nieco poprawiło jakość sygnału i kombinując z zasilaniem tegoż wzmacniacza na zbyt długo chyba odciąłem je od tunera.

Na chwilę obecną mapy się wyświetlają a radiem mogę sterować wyłącznie przyciskami przy kierownicy. W międzyczasie wyświetlała się informacja o wpisanie kodu. Jestem zielony w tym temacie, coś poklikałem, zaakceptowałem, wyskoczył Wrong Code i mam lipę... Teraz już się więcej nie pokazuje informacja o wpisanie kodu, są tylko i wyłącznie mapy...

No i tu mam pytanie do znawców tematu, a właściwie dwa pytania. Pierwsze, to, czy mam problem z tunerem radiowym, że prawie nie łapie sygnału z eteru? Czy tu pomoże tylko jego wymiana na sprawdzony, sprawny?

Drugie, w jaki sposób zmusić całość do dania kolejnej szansy na wpisanie kodu? Przyznaję, że nie mam go jeszcze, jak kupowałem auto, koleś powiedział, że nie jest potrzebny żadem kod, radio jest rozkodowane. Ale doczytałem już po różnych forach, że takowy można zdobyć w ASO lub poprzez generatory, więc tu już nie będę głowy zawracał. Ale czy na powyższe pytania ktoś był by w stanie mi pomóc i odpowiedzieć?

Z góry dzięki i pozdrawiam.
Michał

REKLAMA

Przebieg (odsłon): miliony
Silnik: google
Auto: Chrysler
Status: Online

Odpowiedz do tematu