FAQ     Szukaj    Użytkownicy    Grupy   Statystyki     Rejestracja    Zaloguj     Album     Download
Nasze strony www: megane.com.pl Reklama: Oryginalne części do Renault w iParts.pl

Kontakt z administracją

Poprzedni temat «» Następny temat
Renault Fluence 1.6 czy Nowa Octavia Tour 1.6 proszę o pomoc
Autor Wiadomość
wire1 

Auto: Ford
Silnik: 2.0
Wysłany: 2011-02-18, 09:49   Renault Fluence 1.6 czy Nowa Octavia Tour 1.6 proszę o pomoc

Witam
Właśnie jestem przed wyborem nowego auta dla mojej rodzinki 2+2.
Mój wybór padł na:
- Nową Octavią Tour 1.6 (102KM)
lub
- Renault Fluence 1,6 16V (110KM)
Autka są bardzo zbliżone cenowo. Narazie zrobiłem jazdę próbną Ocatvią i jestem mile zaskoczony dynamiką silnika myślałem że będzie gożej. W Renault Fluence narazie tylko siedziałem, napeno wizualnie bardziej mi sie podoba Renault no i ma 10 KM więcej, pali też troszkę mniej nie wiem jak zdynamiką w porównaniu z octavią.Renault przyspieszenie do 100 ma o niecałą sekundę lepsze ale to chyba nie świadczy że jest lepszy.
W internecie niestety nie znalazłem żadnego porównania Octavi i Fluence.
Może ktos z was mógłby mi pomóc i doradzić w ostatecznym wyborze.
Będę wdzięczny za wasze komentarze.
Pozdrawiam
Rafał

REKLAMA

Przebieg (odsłon): miliony
Silnik: google
Auto: Chrysler
Status: Online

Prezes 
Mod Team

Auto: L II Ph II
Silnik: 2,0 dCi
Wysłany: 2011-02-18, 11:11   

wire1, Zacytuję ogłoszenie ze strony głównej.
"Posiadaczy Renault Megane, Scenic i Fluence zapraszamy na nasze oddzielne forum - megane.com.pl - kopalnia wiedzy o wymienionych modelach ! "

Jako ewentualnych przeszłych posiadaczy też to dotyczy ;-)
wire1 napisał/a:
Może ktos z was mógłby mi pomóc i doradzić w ostatecznym wyborze.

Nikt tego za ciebie nie zrobi a po zapoznaniu się z uwagami, będziesz miał tylko jeszcze większy mętlik w głowie :mrgreen: Tak to niestety już jest.
Każde auto ma swoje wady i zalety a na polskie drogi to nawet czołg już się nie nadaje. :evil:
Czytając forum Skody czy Renault nie uzyskasz jednoznacznej odpowiedzi ;-)

tmatyla 

Auto: Megane II
Silnik: 2,0 dCI
Wysłany: 2011-02-25, 09:56   

Ja zdecydowałbym sie na skodę - brak problemów z zawieszeniem, każdy warsztat to naprawi, czego już o reniach powiedzieć nie można, w nowej octavia jest zmodyfikowane zawieszenie więc nie prowadzi się już jak taczka, nie wiem jak jest z renią, a i spadek wartości jest dużo mniejszy na skodzie

[ Dodano: 2011-02-25, 09:57 ]
pisząc o naprawie nie miałem na myśli zawieszenia, chodzi bardziej o elektrykę i diagnostykę. Jak bys kupował skodę to zastanów sie nad kombi...

Odpowiedz do tematu