FAQ     Szukaj    Użytkownicy    Grupy   Statystyki     Rejestracja    Zaloguj     Album     Download
Nasze strony www: megane.com.pl, www.renaultforum.pl, www.mechatronika.eu, www.ruzam.pl, Reklama: Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Kontakt z administracją

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z wprowadzeniem kodu radia - Modus, Update list
Autor Wiadomość
Nieczytelny 

Auto: Modus
Silnik: 1.5 DCI
Wysłany: 2015-05-22, 22:32   Problem z wprowadzeniem kodu radia - Modus, Update list

Cały problem powstał po padnięciu akumulatora... Dodatkowo jest szansa, że uczynny pomocnik przy próbie zapalania "na kable" podłączył na odwrót bieguny !! :(
Efekt całości jest taki:
radia (Update List) nie da się włączyć - nie reaguje na przyciśnięcie power. Żadnej reakcji.

Wyciągnąłem radio. Podłączyłem zasilanie na piny wg rozpiski i radio ruszyło. Jest podświetlanie, pobiera/wyrzuca płytę CD. Zapala podświetlanie przycisków po włączeniu itp. Zachowuje się normalnie, chociaż nie wiem co dokładnie robi bo połączyłem na biurku to "na pająka" 12V tam gdzie ma być 12V.

Po włożeniu do samochodu na czerwonym, najgrubszym kabelku (pin nr 4) względem masy (pin nr 8) jest tylko około 0,3V. na pinie 7 jest 12V. Bezpiecznik od radia (ten na panelu na lewy-dół od kierownicy) jest OK i pod niego dochodzi 12V.

Co może jeszcze być nie tak?? Pomijam wpisanie kodu, ...bo najpierw przecież muszę włączyć radio. :)

EDIT:

Niby takie oczywiste, ale nie wpadłem, że za radio odpowiedzialny jest jeszcze inny bezpiecznik..
Okazało się, że spalony jest bezpiecznik zaznaczony na czerwono. Podobno to jest związane z zestawem głośnomówiącym, którego nie mam :)
Radio działa - Temat do zamknięcia.

bezp.jpg
Plik ściągnięto 21 raz(y) 94.61 KB

REKLAMA

Przebieg (odsłon): miliony
Silnik: google
Auto: Chrysler
Status: Online

Odpowiedz do tematu