FAQ     Szukaj    Użytkownicy    Grupy   Statystyki     Rejestracja    Zaloguj     Album     Download
Nasze strony www: megane.com.pl, www.renaultforum.pl, www.mechatronika.eu, www.ruzam.pl, Reklama: Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Kontakt z administracją

Poprzedni temat «» Następny temat
LAGUNA 2 PH1 NIE DZIAŁA DMUCHAWA NAWIEWU
Autor Wiadomość
skipi29 

Auto: Laguna 2 ph 1 privilage grandtour
Silnik: 1,9 DCI
Wysłany: 2012-09-16, 14:29   LAGUNA 2 PH1 NIE DZIAŁA DMUCHAWA NAWIEWU

Witam szanownych forumowiczów, logując się do was na forum mam nadzieje, że tu znajdę jakieś pomocne podpowiedzi.
Mam lagune 2 ph 1 1,9 DCI privilage grandtour z climatronikiem. Popsuł się nawiew, czyli nie działa dmuchawa na żadnym biegu. Reszta działa, sterowanie nawiewem, klima się włącza, ciepe powietrze też leci, tylko dmuchawa nie działa.Sprawdzałem bezpieczniki ,wtyk do dmuchawy też,co jeszcze mogę sprawdzić? No i może ktoś wie gdzie w lagunie szukać tego rezystora nawiewu?Czy może być uszkodzony ten rezystor jeżeli nie działa mi żaden bieg dmuchawy?

REKLAMA

Przebieg (odsłon): miliony
Silnik: google
Auto: Chrysler
Status: Online

Matrix2 

Auto: Laguna 1.6 16 V x 2egz
Silnik: 1.6 16V
Wysłany: 2012-09-16, 22:46   

Z reguły awaria dotyczy dmuchawy (wentylatora).. i to przeważnie firmy Behr.. (wada konstrukcyjna).
Valeo itp..sa mniej awaryjne.. ale ta usterka występowała głownie w lagunie I..
w Lagunie II - możliwe, ze padł rezystor:

http://moto.allegro.pl/re...2584021382.html

skipi29 

Auto: Laguna 2 ph 1 privilage grandtour
Silnik: 1,9 DCI
Wysłany: 2012-09-17, 18:23   

Witam Dzisiaj od rana walczę z RENATĄ rezystor zlokalizowany i wyciągnięty, silnik dmuchawy spięty na krótko,spodziewałem się TORNADA z nawiewu a tu tylko lekkie pykanie silnik zero obrotu nawet jak odwrócić bieguny też stoi jest opcja że zblokowany brudem lecz nie sądzę filtry wymieniane na czas a nagrzewają się przewody którymi był podpięty na krótko do akumulatora.Pewnie umarł na zawsze Kupiłem na Aledrogo komplet rezystor plus silnik dmuchawy czekam na dostawę zdam relacje z walki będzie dla potomnych. Co do silnika ja mam w Reni BOSCH-A

[ Dodano: 2012-09-22, 23:24 ]
Dmuchawa znów działa po wymianie silnika na inny.Stary umarł bo zalewała go woda,przy demontażu uronił kilka kropel rezystor założyłem mój stary okazał się sprawny oczyściłem wszystkie kanały odprowadzające wodę spod podszybia i mam nadzieje że już teraz będzie dobrze.Dzięki wielkie za podpowiedzi :mrgreen: :-P

Concretny 

Auto: Laguna 2
Silnik: 1.9
Wysłany: 2016-10-23, 09:37   

Witam kolego mam taki sam problem elektryczny nawiew który raz działa raz nie działa mam pytanko możesz podpowiedzieć mniej więcej gdzie szukać rezystora co rozkręcić gdzie patrzeć ?

Odpowiedz do tematu