FAQ     Szukaj    Użytkownicy    Grupy   Statystyki     Rejestracja    Zaloguj     Album     Download
Nasze strony www: megane.com.pl Reklama: Oryginalne części do Renault w iParts.pl

Kontakt z administracją

Poprzedni temat «» Następny temat
klimatyzacja
Autor Wiadomość
reniek_iw 

Auto: master
Silnik: 2,5cdi
Wysłany: 2011-04-19, 13:29   klimatyzacja

mam pytanko jak się sprawdza w klimatyzacji samochodowej czy jest czynnik chłodzący w układzie bo gdzieś na necie wyczytałem że klimie samochodowej jest jakieś oczko w którym widać czynnik ale ja w swoim masterze niemego tego znaleźć

REKLAMA

Przebieg (odsłon): miliony
Silnik: google
Auto: Chrysler
Status: Online

Krzychu 
Administrator

Auto: Megane
Silnik: 1.9 dTi
Wysłany: 2011-04-19, 15:43   

Szczerze mówiąc pierwsze słyszę o oczku. Dokładny poziom czynnika sprawdza się ściągając cały czynnik z instalacji w serwisie klimatyzacji. Chyba, że technika poszła do przodu i o czymś nie wiem :) .

reniek_iw 

Wysłany: 2011-04-19, 15:48   

wziernik kontrolny - Warunkiem pewnego działania zaworu rozprężnego jest płynny przepływ czynnika chłodniczego, w którym nie ma pęcherzyków. Występowanie pęcherzyków sygnalizuje niedostatek czynnika w układzie. Sprawdzenie czynnika chłodniczego zapewnia wziernik, który powinien być usytuowany tuż przed zaworem rozprężnym. W urządzeniach klimatyzacyjnych pojazdów wziernik często znajduje się na wyjściu ze skraplacza. Jeżeli czynnik chłodniczy przepływa nie bryzgając na szkło wziernika, to znaczy, że proces przebiega prawidłowo.

Krzychu 
Administrator

Auto: Megane
Silnik: 1.9 dTi
Wysłany: 2011-04-19, 16:07   

reniek_iw, też znalazłem w sieci ten opis. Ale osobiście jeszcze nigdy się z tym nie spotkałem w samochodzie czy osobowym czy dostawczym.

To jest podstawowy schemat klimatyzacji:

Zlokalizuj skraplacz i jeżeli nie będzie wziernika to znaczy, że go po prostu nie masz.

reniek_iw 

Wysłany: 2011-04-19, 18:52   

ok dzięki za wyjaśnienie jutro postaram poszukać tego skraplacza i zobaczyć czy jest tam ten wziernik kontrolny

[ Dodano: 2011-04-20, 14:49 ]
Krzychu miałeś racje niema takiego wziernika w moim masterze pozostaje mi tylko wizyta u specjalisty aby sprawdzić klimatyzacje

krzall 

Auto: C5
Silnik: 2,0 HDI
Wysłany: 2012-02-24, 18:20   

reniek_iw napisał/a:
ok dzięki za wyjaśnienie jutro postaram poszukać tego skraplacza i zobaczyć czy jest tam ten wziernik kontrolny

[ Dodano: 2011-04-20, 14:49 ]
Krzychu miałeś racje niema takiego wziernika w moim masterze pozostaje mi tylko wizyta u specjalisty aby sprawdzić klimatyzacje

Witam
jak wizyta u klimatologa? Czy udało się zlokalizować usterkę?
Pozdrawiam

Arczik 

Auto: Master kontener
Silnik: 2,8 td
Wysłany: 2012-05-06, 08:57   

co udało ci się zrobić???????????

buniusie 

Auto: renault
Silnik: 1.6
Wysłany: 2014-12-06, 18:26   

I jak udałosie bo ciekawy jestem bardzo

roberto73 

Auto: Renault Master
Silnik: 2.3 dCi
Wysłany: 2017-08-09, 09:59   

Dla laika jest bardzo prosty sposób na sprawdzenie poprawności działania instalacji klimatyzacji w samochodzie . A mianowicie namierzamy grubszą aluminiową rurkę z układu chłodniczego , to jest element biegnący od zaworu rozprężnego do kompresora. po jej dotknięciu powinniśmy wyczuć dużo niższą temperaturę ponieważ odparowanie czynnika w parowniku zachodzi przy temperaturze ok + 2 stopnie C.
Ten element powinien byc chłodny i wilgotny tzn. ręka po przeciągnięciu po tej rurce powinna zwilżyć naskórek na dłoni. Jeżeli tak nie jest konieczna jest wizyta w zakładzie w celu weryfikacji nieprawidłowego działania klimy

Odpowiedz do tematu